Menu

Mój sklep - moja pasja

mojsklepDecyzją zarządu fundacji Amicorum w ramach kampani promocyjnej ?MÓJ SKLEP - MOJA PASJA? postanowiliśmy nieodpłatnie promować działalność naszych kursantów i dać im możliwość zaprezentowania siebie i swojego sklepu. W związku z udziałem w naszym kursie Towaroznawstwa Zielarskiego zapraszamy do przesłania zdjęć oraz krótkiej adnotacji o Państwa sklepie/aptece zielarskiej. Zapraszamy również uczestników, którzy są aktualnie na kursie i prowadzą taką działalność.

 

Reklama Twojego sklepu będzie wyświetlana się na naszych stronach internetowych oraz będzie promowana przez media społecznościowe. Wykorzystamy narzędzia Google AdWords pozwalające efektywnie zareklamować sklep również w przeglądarkach google co wpłynie na pozycjonowanie sklepu/apteki w sieci internetowej.

Przesłane materiały powinny zawierać zdjęcia Twojego sklepu/apteki, adres strony internetowej, adres email i inne dane kontaktowe. Dodatkowo prosimy o dołączenie krótkiej informacji o sobie i własnym sklepie. Mile widziane i wskazane są zdjęcia Państwa osoby np za ladą sklepu lub w tle witryny sklepowej. Oczywiście uśmiechnięci i szczęśliwi , zarabiający na swojej pasji. :) Prosimy również o informację czy dzięki kursowi Towaroznawstwa ZIelarskiego otworzyliście sklep, zatrudniliście dodatkowe osoby lub zamierzacie rozszerzyć działalność.  

Kampania jest całkowicie nieodpłatna realizowana ze środków Fundacji Amicorum. Do udziału w Kampani promocyjnej mogą przystąpić tylko uczestnicy naszego kursu Towaroznawstwa Zielarskiego.

Przesłanie informacji reklamowych automatycznie wiąże się z wyrażeniem zgody na upublicznienie Państwa wizerunku oraz danych kontaktowych przez Fundację Amicorum w ramach kampani promocyjnej ? MÓJ SKLEP - MOJA PASJA?

Materiały prosimy przesyłać mailem zwrotnym na adres
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do udziału w kampani promocyjnej.

Zespół Akademii Amicorum

 

Akademia Amicorum

Tworząc Akademię postanowiliśmy oddać w Wasze ręcę swoje doświadczenia i podzielić się pasją życia, która jest w zgodzie z naturą. Korzystając z mądrości i doświadczeń z zachodnich i dalekowschodnich regionów świata oraz medycyny niekonwencjonalnej, postaramy się przybliżyć Wam wiedzę o wspaniałej idei życia w symbiozie z naturą i korzystania z nieograniczonych możliwości własnego umysłu. Postaramy się aby nasze kursy i szkolenia odpowiadały na wszelkie Wasze potrzeby rozwoju. Dlatego mają one formę osobnych Akademii szkoleniowych - dla duszy, zdrowia i ciała.
Realizowanie naszych pasji związanych ze zdrowym trybem życia jest możliwe dzięki współpracy wielu osób o różnych osobowościach, umiejętnościach i zainteresowaniach. Stawiamy na jak największą indywidualność naszego zespołu, który jednak realizuje wspólną dewizę pracy i życia z pasją. To właśnie dlatego udaje się nam uwzględniać wyjątkowość uczestników naszych szkoleń.
Kursy są organizowane przez Akademię Amicorum, należacą do Fundacji Amicorum, która posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Działalność Akademii jest prowadzona w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego. Z uwagi na to, że jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego - wszystkie dokumenty przy kursach kompetencyjnych są wystawiane na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej

II NOCNY MARSZ WILKOŁAKA

USTALONA DATA MARSZU WILKOŁAKA

marsz wilkołaka3Chcąc podkreślić charakter Marszu Wilkołaka i uczynić z niego znaczące wydarzenie jednoczące myśli i dusze zdecydowaliśmy się przesunąć organizację marszu z czerwca na sierpień.
Wybraliśmy datę 23.08.1813r. czyli datę bitwy o Złotoryję, podczas, której ciężkie walki rozegrały się również wokół Wilczej Góry.
(Osobiście słyszałem legendę, że wędrującym na górę Wilkołak czasami pokazuje się duch dziewczynki, która przypomina  o poległym ojcu podczas tej  bitwy.)
Więc oficjalnie informujemy, że w dniu 20 sierpnia 2016 roku Fundacja Amicorum wspólnie z żołnierzami Biwaku Napoleońskiego zaprasza mieszkańców Złotoryi  oraz wilkołaki z innych miast, które chcą uczcić pamięć 5000 poległych  na Nocny Marsz Wilkołaka.
Zgodnie ze słowiańskim świętem będzie to marsz z pochodniami, aby wędrujące dusze zmarłych nie pogubiły drogi do domów swoich krewnych.
Piotr Bogus

 

Nawiązaliśmy współpracę z Ukrainą

Dzisiaj dostaliśmy skan z Ukrainy, więc odrazu wrzucamy. Jest to świadczenie Narodowej Agencji Informacji Politycznej w Kijowie o współpracy z naszą fundacją. Celem współpracy jest projekt organizacji szkoleń dla obywateli Ukrainy oraz uchodźców z Donbasu, którzy chcieliby poznać zasady funkcjonowania firm i fundacji na terenie Polski, żeby mogli w przyszłości sami założyć swoją firmę lub fundację i pomagać swoim rodakom.
Poniżej tłum. oświadczenia o współpracy:
Mając na względzie realizację projektu przygotowanego przez Fundację Amicorum KRS 0000487271 z siedzibą w Polsce w ramach dofinansowania z Programu RITA, przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, oświadczamy, że wyrażamy chęć współpracy przy realizacji projektu w charakterze Partnera Fundacji Amicorum.
Oświadczamy, że znamy i rozumiemy cele projektu, którymi są wsparcie demokratycznych i wolnorynkowych przemian w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej.
Narodowa Agencja Informacji Politycznej będzie współpracować z Fundacją Amicorum w zakresie realizacji programów szkoleniowych i wymiany doświadczeń w zakresie działalności organizacji pożytku publicznego w Polsce i Ukrainie.20151012 184556

KURS PRZEWODNIKÓW SUDECKICH

logo przewodnikInformujemy, że Fundacja Amicorum otrzymałą zgodę i została wpisana na listę organizatorów szkoleń dla kandydatów na przewodników turystycznych górskich Zaświadczenie Nr 1/2015 Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W związku z tym już 21 listopada 2015r. rozpoczynamy kurs, który po raz pierwszy jest organizowanyna terenie powiatu legnickiego, co będzie sprzyjało uczestnikom w dojazdach na wykłady. 

SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE SZKOLENIA

 

 

Amicorum w Karkonoszach

karkonoszeNiedziela uraczyła nas piękną pogodą do maszerowania. Ruszyliśmy żółtym szlakiem do schroniska Pod Łabskim Szczytem. Na miejscu przy czeskim piwku rozpisaliśmy książeczki do Górskich Odznak Turystycznych. Potem przyszedł czas aby wdrapać się na Czarcią Ambonę co poszło wszystkim super sprawnie. Śnieżne Kotły gdzie rozciąga się panorama z widokiem na Śnieżne Stawki przywitała nas wiatrem i niższą temperaturą więc przydały się bluzy i kurtki. Po sesji zdjęciowej w dobrych nastrojach ruszyliśmy do Schroniska Szrenica gdzie przerwa na obiad pozwoliła nam wzmocnić siły a naleśniki spowodowały, że uśmiechaliśmy się jagodowo. No i przyszła pora schodzić a po drodze dwa schroniska Hala Szrenicka i Kamieńczyk oraz najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach, Wodospad Kamieńczyk. Łącznie 18,5 km w górach i 27 pkt do odznaki GOT co jest sporym wyzwaniem. Oczywiście wszystko zwieńczyła wspaniała atmosfera w busie podczas powrotu do domu.

Dziękujemy Wam wszystkim za wspaniałą przygodę podczas niedzielnej wyprawy w Karkonosze. Kochani turyści, łącznie przedreptaliśmy 18,5 km co w górach jest sporym wyczynem. To co zobaczyliśmy i przeżyliśmy wspólnie to nasze. To dzięki Wam nikt nie został na szlaku a uśmiech i wspaniała turystyczna atmosfera spowodowała, że zakwasy w dniu następnym to sama przyjemność. Wszyscy razem i każdy z osobna okazała się wytrwałym łazikiem więc złote odznaki GOT są w zasięgu. Cytując Wolną Grupę Bukowina " A góry nade mną jak niebo, a niebo nade mną jak góry" jeszcze raz wszystkim dziękujemy i zapraszamy po niebo w góry na przyszłych wyprawach !!!
P.S.
Szczególnie gratulujemy dzieciom, które biegając tam i z powrotem na szlaku zrobiły 1.5 km więcej

Podsumowanie Nocnego Marszu Wilkołaka

Dziękujemy wszystkim wilkołakom czyli dzielnym uczestnikom tego wydarzenia. W marszu brało udział 90 osób + wolontariusze. Dzięki Wam udała się impreza która na wstępie była planowana na 30 osób, a nikt się nie spodziewał, że ściągnie tyle ukrytych wilkołaków.
W imieniu Fundacji Dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za wspólny marsz. Byliście dzielni bo 20 km przy takiej pogodzie to spory wyczyn. Szczególny szacun dla dzieci, które maszerowały równo z dorosłymi. Gratulujemy i do zobaczenia na szlaku.
NIe znajdujemy słów żeby opisać klimat i energię więc pozwolimy
 sobie udostępnić link do artykułu Andrzeja Cukrowskiego, który wszystko uwiecznił i opisał na swoim portalu http://59-500.info/news-article/i-nocny-marsz-wilko%C5%82aka-galeria-foto

11709965 853298228083491 3039563403194512358 o

NOCNY MARSZ WILKOŁAKA

11182290 826059797474001 2044858806657052490 n

Zapraszamy na nocny marsz survivalowy to niekomercyjne spotkanie osób chcących zmierzyć się z własnymi słabościami. Spotkanie ma na celu wspólne przejście dystansu 20 kilometrów idąc nocą wyznaczonymi trasami. 
Ruszamy z pochodniami z góry Wilkołak do drogi na Wilków, potem zakładamy czołówki i zaczynamy nocny survival

Czytaj więcej...

Partnerzy fundacji